Dlaczego lepiej napisać maila, niż zadzwonić?

OTOZ Animals powstało, aby walczyć z okrucieństwem wobec zwierząt. Niestety, świat jest tak skonstruowany, że mimo naszych starań nie da się wyeliminować patologii w całości. Cieszy jednak fakt, że jest tyle osób, którym los bezbronnych zwierząt nie jest obojętny.

Prawda jest smutna. Złe traktowanie zwierząt nie jest przypadkiem jednostkowym i ciągle wiele jest do zrobienia, zarówno podczas bieżących interwencji, jak i edukacji najmłodszych. Inspektorzy OTOZ mają ręce pełne pracy, ponieważ pod naszą opieką jest całe województwo kujawsko-pomorskie.

Dlatego, jeśli chcecie pomóc w uratowaniu od okrucieństwa zadawanego przez ludzi jak największą liczbę zwierząt, zapoznajcie się z krótką instrukcją zgłaszania interwencji. Dzięki tym zasadom jesteśmy w stanie zrobić więcej!

  • Jeśli możesz, napisz e-mail lub wyślij sms. Kontakt telefoniczny nie jest najbardziej pożądanym sposobem komunikacji, ponieważ te same osoby, które przyjmują zgłoszenia, ratują zwierzęta w tzw. terenie. Dlatego, mimo szczerych chęci, nie zawsze możemy podnieść słuchawkę. Zachęcamy także do wypełnienia formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej (tu damy aktywny link), w którym odpowiesz na kilka pytań, które niezbędne są do zgłoszenia interwencji.
  • Przekaż niezbędne informacje. W Twoim zgłoszeniu powinny znaleźć się najważniejsze informacje – co się dzieje, komu i gdzie. Jeśli to możliwe, dołącz materiał zdjęciowy. Wiemy, jak bardzo stresującą sytuacją jest oglądanie okrutnego traktowania zwierząt, dlatego przypominamy o, wydawałoby się, podstawowych informacjach. Prosimy także o podanie swoich danych wraz z numerem telefonu, abyśmy mogli skontaktować się w razie pytań.
  • Bądź cierpliwy. Być może brzmi to dla Ciebie okrutnie, ale po zgłoszeniu interwencji musisz uzbroić się w cierpliwość. Reagujemy tak szybko jak tylko to możliwe, jednak mamy ograniczone zasoby ludzkie i możliwości. Jeśli jesteśmy na drugim końcu województwa na interwencji, siłą rzeczy nie pojawimy się na miejscu Twojego zgłoszenia w przeciągu kwadransa.

Ponadto, jeśli chcesz aby sytuacja zwierząt poprawiła się, możesz zrobić te dwie rzeczy:

  • Edukuj. Lepiej zapobiegać, niż leczyć, nieprawdaż? Dlatego, jeśli widzisz nawet drobne przejawy złego traktowania zwierząt, szczególnie u najmłodszych, reaguj. Nie krzykiem, wzbudzaniem strachu, a po prostu tłumacząc, że zachowanie jest niewłaściwe. Dla Ciebie może być to oczywiste, ale taką wiedzę wynosimy z domu. Nie każdy miał tyle szczęścia co ty, aby wychować się w środowisku, w którym bezbronnym pomaga się. Twoje dobre słowo i chwila cierpliwości mogą zaprocentować na całe życie młodego człowieka, którym umiejętnie pokierujesz.
  • Pomagaj. Ta instrukcja powstała z potrzeby optymalizacji czasu pracy inspektorów. Dlatego, jeśli masz ochotę, pomóż OTOZ Animals. Jesteśmy organizacją niezarobkową, więc masz pewność że przekazane przez Ciebie pieniądze pomogą w walce z okrucieństwem zwierząt. Jak to zrobić? Dotacje można przekazać za pomocą wpłaty na konto stowarzyszenia lub za pomocą szybkich płatności Pay Pal. A raz do roku wspomóc nas swoim 1 procentem podatku.